Root nedir ve nasıl yapılır?


Android işletim sistemine Spy Yazılım whatsapp, viber, skype, line gibi uygulamaları sorunsuz takip etmeleri için gerekli olan Root işlemini anlatacağız. Root nedir ve nasıl yapılır size rehber olacak bu yazımızla başlayalım.

Öncelikle Root İngilizce bir terimdir Türkçe de kök demektir, yani Android işletim sistemini kullanan bir cep telefonunun ulaşamadığımız bir çok özelliğine sahip olacağız ve Rootlu tasarlanan bir çok google play uygulamayı telefonununuzda kullanabiliceksiniz.

Peki Root yetkisine sahip olduğunuzda ne olacak ?

Root yetkisini elinize aldığınızda, cihaz üzerindeki herşeyi kontrol edebilir ve rootlu tasarlanmış bir çok uygulama ve kolaylıklardan faydalanabileceksiniz.

Android işletim sistemi kullanan her üreticinin ( HTC - SAMSUNG - SONY ERICSSON - LG ) v.b. gibi bir çok markanın Root yapımı farklılık göstermektedir.

Örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy S3 cep telefonuna Root nasıl yapılır öncelikle cep telefonunuzun sürümünü öğrenmeniz gerekiyor Nasıl ? cep telefonu menüsüne girin Ayarlar/Daha fazla/ tıkladığınızda en altta Cihaz hakkında görünecektir tıklayın cihaz adı altında sürüm 4.3 veya altı/üstü sürümler olduğunu göreceksiniz.

Evet cihazımızın sürümünü öğrendik Google aramada  ''Samsung galaxy s3 4.3 root yapma'' araması yaptığınızda karşınıza Root yapma işlemini anlatan resimli veya videolu anlatımlar bulabilirsiniz. Root işlemi en fazla 10 dakikanızı almaktadır ve oldukça basittir.

Ben bununla uğraşamam diyenler için ise en basit yöntem, 10 tl para ödeyerek en yakın cep telefonu dükkanında Root işlemini yaptırabilir. 

Root lu sürüm Spy Yazılım tercih eden müşterilerimize gerekli Root işleminin kurulum ve indirme linkleri ücretsiz olarak gönderilecektir ve Root işlemi boyunca teknik destek verilecektir.

Saygılarımızla