JailBreak nasıl yapılır? | Bilgilendirme

JailBreak nasıl yapılır?


Tam 5 Dakikada Pangu ile Apple iPhone ve iPad  iOS 7.1.2 Jailbreak işlemi nasıl yapılır ?

iPhone son sürümü olan 7.1.2 versiyon merakla beklenen jailbreak uygulaması çıktı. 

1 Temmuz 2014 te güncellenen iOS 7.1.2 için kolay adımlarla cihazınızı nasıl jailbreak yapacağınızı anlatacağız.

  1. jailbreak yapmadan önce cihazınızdaki bilgileri iTunes aracılığıyla bir yedeğini alın.
  2. Bilgisayarınız Windows tabanlı ise buradan hayır MAC kullanıyorum diyorsanız buradan kolay jailbreak aracını indirin.
  3. Jailbreak aracını indirdikten sonra, iPhone veya iPad cihazınızı usb kablosu aracılığıyla Pc ye bağlayın ve indirdiğiniz Pangu Jailbreak uygulamasını açın.
  4. Jailbreak uygulamasında bulunan siyah düğmeye tıklayın ve ardından iPhone menüsünden Ayarlar / Genel / Tarih ve saat ayarlarından otomatik ayarlayı iptal ederek yüklemenin sorunsuz yapılabilmesi için tarihi 2 Haziran 2014 e ayarlayın.
  5. Telefonun menüsünde bir pangu logosu olduğunu göreceksiniz, Pangu ikonuna dokunun.
  6. iPhone telefonunuz veya iPad iniz geri kalan işlemi otomatik olarak tamamlamasını bekleyin.

Bu işlem tamamlandığında iPhone menüsüne Cydia ikonun geldiğini göreceksiniz. Jailbreak işleminiz tamamlanmıştır, güle güle kullanınız.

iPhone ve iPad 7.x.x ve 7.1.2 Jailbreak video anlatım

 

iPhone ve iPad Jailbreak uygulaması nedir ? Ne işe yarar ?

Apple iphone ve iPad cihazlar için olmazsa olmaz jailbreak uygulaması, Apple chazlarınızda kullanamadığınız bir çok özel uygulamayı yükleyip kullanmanıza olanak sağladığı gibi Jailbreak yapılmış iphone veya iPad cihazınızda, alışılmışlığın dışında menüler ve ikonlar yaratmak, cep telefonu şebeke kısmında yazan Turkcell, Avea, Vodafone yazan yazıları bile değiştirerek örneğin orada isminizin yazmasını sağlayabilirsiniz.

Bir çok kullanıcı Jailbreak uygulamasını zararlıymış gibi anlatsa da, Apple bile Jailbeak uygulamasını takip etmektedir, şöyle ki; önceki sürümlerinde video görüşmesi yapılan FaceTime uygulaması yoktu ve bu uygulama tamamen Jailbreak uygulamasıydı. Apple bunu göz önünde bulundurarak son sürümlere FaceTime uygulaması getirilmiştir, bu sadece örneklerden bir tanesi.

Casus telefon yazılımı ve bir çok uygulamayı iPhone cep telefonunuzda kullanabilmeniz için gerekli olan jailbreak uygulamasını yükleyebilir ve kullanabilirsiniz, bu konuda içiniz rahat olsun...

2018 yeni güncel bilgi : iPhone jailbreak işlemi yapılamadığından iphone özellikleri çalışmamaktadır.

iCloud sürümünü satan bazı siteler olduğunu fark ettik bu yöntemi güvenli bulmadığımız için iPhone casus program satmıyoruz bilginize duyurulur.