Android Takip Yazılımı | Blog

Android Takip Yazılımı


Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, dokunmatik ekranlar girdi. Hepsi hayatımızı daha da kolaylaştıran ve telefon kullanımında çığır açan gelişmelerdir. Bu gelişmeleri takip eden bir başka yenilik ise android işletim sistemleridir. Android işletim sahibi olan telefonlar ve tablet bilgisayarlar için milyonlarca uygulama üretilmiştir. Pek çok oyun, sohbet uygulamaları, telefon güncellemeleri ve artık hemen hemen telefonla bilgisayarla yapabildiğimiz her şeyi yapabilmemizi sağlayan içeriklerle hayatımızı daha da kolaylaştırmaktadır. Bu yazılımlar ve programlar arasında bir tanesi var ki hem çok tehlikeli olabilir hem de işleri iyice kolaylaştırabilir.

Android takip yazılımından bahsediyoruz. Android takip yazılımı bir başka telefonda yapılan tüm işlemleri öğrenebilmenize olanak sağlayan bir programdır. Spy yazılımla birleşince telefon sahibinin telefonunun takip edildiğine dair hiçbir bilgisi olamayacak şekilde çalışır. Spy yazılım da diyebileceğimiz android takip yazılımı bir telefonda kimlerle hangi saatte mesajlaşıldığı, kimlerin arandığı ve o numarayı kimlerin aradığı, o numarayı kullanan kişinin tüm hareketleri, yani nereye gittiği dahi android takip yazılımları sayesinde öğrenilebilir. Bire bir yer belirlenemese de çok küçük hata paylarıyla yer belirlemesi de yapılabilir. Bazı programlar bunu o kadar iyi yapar ki hata payı yalnızca 1 metredir. Android takip yazılımları yalnızca kişinin telefon konuşmalarının dinlenmesini sağlamaz, aynı zamanda ortam dinlemesi de yapmanıza olanak sağlar. Çok uzun süreli olmasa da 5 dakikalık sürelerle kişinin bulunduğu ortamı dinlemeniz de mümkündü. Aynı zamanda konuşmaları kayıt altına alabilirsiniz. Yalnızca ortam sesini kayıt almanız gibi bir seçeneğiniz yoktur. Yani dilerseniz telefon konuşmalarını da kayıt altına alabilirsiniz. Bu konuşmaların süresini kendiniz belirleyip dinlemeyi ona göre yapabilirsiniz. Yani 30 dakika boyunca kayıt yapmasını isterseniz 30 dakika, 60 dakika boyunca kayıt yapmasını isterseniz 60 dakika boyunca yapılan konuşmayı kayıt altına alır. Aynı zamanda kullanacağınız programa göre bazı şeyleri yapma imkanınız değişir. Yani kimi android takip yazılımlarında bu dakika belirleme özelliğini bulamayabilirsiniz. Kimi yazılımlar telefon konuşmasını kayıt altına alır ve size panel aracılığıyla ses kaydını ulaştırır ancak kimi yazılımlar canlı olarak konuşmanın yapıldığı an dinlemenizi sağlar. Bu programları kurarken sizden yönetici numara belirlemeniz istenir. Yani kendiniz kendi numaranızla kontrol etmek isterseniz yönetici numara siz olursunuz. Kendi numaranızla yönettiğiniz numaraya bir mesaj göndermeniz yoluyla kişinin bulunduğu yerin koordinatları size mesaj şeklinde ulaşır ve siz de kolaylıkla o kişinin nereye gittiğini öğrenebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Google Maps'e koordinatları girmek olur. Yani bunu öğrenmek parmaklarınızın ucunda olan bir imkandır. Hatta mesajların içeriklerini, MMS'leri, e postaları görebilir ve öğrenebilirsiniz. Bununla kalmaz aynı zamanda kişinin rehberine dahi ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu uygulamayı farklı marka telefonlarda kullanabilirsiniz. Özellikle belirlenmiş markalar yoktur.