IOS Takip Yazılımı | Blog

IOS Takip Yazılımı


Hepimiz biliyoruz ki artık teknolojik gelişmelerin çok çabuk ilerlediği, hayatımıza her geçen gün bir yeniliğin katıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Elbette bu gelişmeler hayatımızı kolaylaştırıyor ve bedensel anlamda daha az enerji harcamamızı, daha iyi hayat şartlarında yaşamamızı sağlıyor. Tüm bu gelişmeler hemen her alanda olabiliyor. Sağlık alanında, gıda alanında... Bir gün duyuyoruz ki mühendisler yeni bir buzdolabı üretmiş, sebzelerin daha taze kalmasını sağlıyor ve bir gün de bakıyoruz akıllı telefonlar, android işletim sistemleri, tablet bilgisayarlar hayatımızın tam ortasında yer alıvermiş. Bu gelişen teknolojiyle aynı zamanda yazılımlar da arttı. Örnek vermek gerekirse ios takip yazılımı nedir diye sorarsanız hemen açıklayalım.  Ios takip yazılımı İphone kullanıcılarının kullanabileceği bir takip yazılımıdır ve spy yazılım diye geçer. Spy yazılım ise casus yazılım demektir. Bu yazılım sayesinde kişinin nerede olduğunu, kimlerle telefon görüşmesi yaptığını, kimlerin onu aradığını ve onun kimleri aradığını, kimlerle mesajlaştığını, ona gelen e postaları ve daha pek çok şeyi öğrenebilirsiniz.

İOS takip yazılımı yalnızca Apple'ın İphone telefonlarında kullanılabilen bir yazılımdır. Bu yazılım nasıl çalışır sorusuna cevabımız ise çok basit olduğudur. Öncelikle yapmanız gereken yönetici bir numara belirlemek. Yani hangi numaradan karşı telefonu kontrol etmek istiyorsanız o numarayı yönetici numara olarak belirlemelisiniz. Kendi numaranızdan karşı numarayı yönetecekseniz yönetici numara sizin numaranız demektir. Sonrası ise çocuk oyuncağı. Karşınıza gelecek menüde kullanmak istediğiniz özellikleri aktif hale getireceksiniz ve dilediğiniz gibi karşı numarayı yöneteceksiniz. Bu yazılımın casus yazılım olmasının güzelliği şuradadır, karşı taraf sizin asla o numarayı kontrol ettiğinizi anlayamaz. Çünkü bu program arka planda ve gizli modda çalışır. Kişinin takip edildiğini anlaması neredeyse imkansızdır. Ancak teknolojiyle arası çok iyi biriyse fark etme olanağı vardır. Gelelim bir başka özelliğine, yapılan telefon görüşmeleri kayıt altına alınır. Karşı taraf kiminle ne zaman konuşursa bu konuşma kaydedilir ve size panel aracılığıyla aktarılır. Kimi yazılımlar ise size bu konuşmayı canlı canlı dinleme imkanı sunar. Kişiler konuşurken siz dinleyebilirsiniz. Bir diğer özellik ise ortam seslerini dinleyebilme özelliğidir. Nedir bu özellik? Kişinin bulunduğu ortamın sesini dinleyebilirsiniz.

Kimlerle nerede olduğunu anlayabilirsiniz. Bu çok büyük bir özelliktir. Ayrıca mesaj yoluyla kişinin telefonunda işlemler yapabilirsiniz ve bu işlemlerden karşı tarafın haberi bile olmaz. Komutlarınızı mesajlar şeklinde iletirsiniz ve işlemlerin yerine geldiğini görürsünüz. Bir diğer özellik ise kişinin rehberine ulaşabilmenizdir. Kimin telefonunu yönetiyorsanız o kişinin rehberi elinizin altında olacaktır. Ayrıca kişinin nerede olduğunu bir mesajla öğrenebilirsiniz. Siz mesaj attıktan sonra size kişinin bulunduğu yerin koordinatları gelecektir ve siz de bu koordinatları internetten neresi diye öğrenebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişi eşiniz, çocuğunuz, iş ortağınız vs olabilir. Özellikle çocuğunuz için oldukça işe yarar bir yöntem olacaktır ve başına kötü bir durum gelmesi durumunda sizin haberiniz olacaktır.