Ortamda Konuşulanları Dinle | Blog

Ortamda Konuşulanları Dinle


                  Zamanın etkisi ile teknolojide alanında da büyük buluşlar ve gelişmeler de yaşanmaya devam etmektedir. Teknoloji kelimesi de akla hemen cep telefonu ve bilgisayar için geliştirilen programları ve yazılımları getirmektedir. Her yaştan insan tarafından ilgi gören ve ilgi gördükçe daha da ilerleyen ve gelişen programlar arasında en önemlilerinden biri de cep telefonu dinleme ve takip programıdır. Bunun sebebi ise cep telefonlarına gösterilen büyük ilgidir ve alakadır. Birçok insanın hatta çok küçük yaşta ki çocukların bile telefonlara duyduğu ilgi telefonu bir ihtiyaç seviyesine aktarmıştır. Çocuklarına telefon alan bireylerin amacı her aradıklarında onlara ulaşabilmek ve merak etme oranlarını en aza indirmeye çalışmaktır. Yine de bir telefonun varlığı her zaman yeterli olmayabiliyor. Ebeveynler kimi vakit çocuklarının yalan söyleyip söylemediğinden emin olamazlar ve nerede ne yapıyor olduklarını merak ederler. Veya telefonu kapalı olan çocuklarına nasıl ulaşacaklarını bir türlü bilemezler. İşte bu devrede araya ortamda konuşulanları dinle özelliği bulunan cep telefonu takip programları girmektedir.

                  Yalnızca anne babaların değil birçok insanın gerek özel hayatında gerekse iş hayatında yaşadığı güven sorunlarını ve merak duygularını gidermekte amaç olarak kullanacakları ortamda konuşulanları dinle özelliği taşıyan bu cep telefonu takip programları sayesinde merak edilen tüm sorulara cevap bulunabilecektir çünkü bu program birçok konuda kişilerin merakını giderici özellik taşımaktadır. Örneğin, sevgilisinin hangi saat aralıklarında hangi numara ile kaç dakika görüşme yaptığını merak eden kişinin hedef telefona bu programı yüklemesi yeterli olacaktır. Ortamda konuşulanları dinle gibi birçok özelliği bulunan cep telefonu takip programları tüm ülkelerde çok büyük ilgi görmekte ve fazlaca kullanılmaktadır. Yalnızca son model telefonlarda değil tüm telefonlarda kullanılmakta olan ve eski yeni şeklinde modeller fark etmeyen bu programın telefonlara yüklenmesi ile birlikte öğrenilebilecek bilgiler arasında; hedef kişinin konuşma kayıtlarına ulaşılabilmektedir ayrıca konuşma süreleri ve mesajlaştığı kişiler öğrenilebilmekte ya da ne zamanlarda mesaj gönderdiği, hangi ortamda bulunduğu gibi birçok bilgiye ulaşılabilmektedir. En çok da Amerika gibi büyük ülkelerde gelişme gösteren programın en büyük özelliklerinden biri de ortamda konuşulanları dinle özelliğidir. Ve bu gibi özellikleri sayesinde program, ülkemizde de çok büyük gelişme göstermeye devam etmektedir.  

                  Ortamda konuşulanları dinle özelliği taşıyan takip programlı telefonlar ile hedef telefonun yaptığı görüşmelere dair kayıtlara, SMS raporlarına da ulaşılabilmektedir. Hatta kişinin telefonunu arayıp görüşmeyi sonlandırsanız bile hangi ortamdaysa orada ki sesleri duyabilirsiniz. Bu da hangi ortamda olduğunu bilmenizi ve ne yaptığını bilmenize olanak tanır. Amaç telefon sahibinin yalan söyleyip söylemediğini de bu program ile rahatlıkla anlayabilirsiniz. Takip programları sayesinde, kimi merak ediyorsanız o kişinin telefonu hakkında ki her bilgiye, telefon içinde ki tüm arama kayıtlarına ve zamanlarına rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Ayrıca kullanımı ve yüklemesi çok kolay olan programlar, telefon kullanmayı bilen herkese hitap etmektedir.